Single Blog Title

This is a single blog caption
27 Sie

Festiwal Latawców

FESTIWAL_LATAWCOW-2016

Festiwal Latawców to impreza, której głównym pomysłodawcą jest łebski pasjonat, Pan Wiesław Gwizdała. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać unoszące się nad ziemią kolorowe latawce. Festiwal zrzesza pasjonatów z całej Polski, a także Europy. Konstrukcje o przeróżnych wzorach i gabarytach cieszą się sporym zainteresowaniem podobnie jak cała impreza.

15

 

4   273

Ostatni weekend sierpnia w Łebie pomimo kończących się wakacji zapowiada się naprawdę gorąco. W dniach od 26 do 29 sierpnia na plaży A odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Latawców. W wydarzeniu tym udział już zapowiedziało ponad 60 przedstawicieli państw z całego świata m.in. z takich krajów jak: Korea Południowa, RPA, Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Belgia, Finlandia, Rosja, Ukraina i Polska.

Latawce, które będziemy mogli zobaczyć będą różnej wielkości. Od bardzo małych kilku metrowych po ogromne latawce mierzące powyżej 20 m średnicy – opowiada Wiesław Gwizdała, organizator Festiwalu Latawców w Łebie.

Do najciekawszych punktów trzydniowej imprezy związanej z puszczaniem latawców będzie należała parada uczestników z barwnymi latawcami deptakiem miasta (ul. Kościuszki). Parada odbędzie się w piątek 26 sierpnia, o godz. 18.00

W kolejnych dniach m.in.: Warsztaty z budowy latawców, wspólne puszczanie wielkich konstrukcji oraz będziemy mogli podziwiać pokaz światła i dźwięku. Nocne puszczanie latawców podświetlanych lampkami LED będzie z pewnością niezwykłym widokiem. Cały program poniżej. Zachęcamy Państwa do udziału w tych imprezach.

VI Międzynarodowy Festiwal Latawców – PROGRAM

26.08.2016 (piątek)
Godz. 10.00 – 16.00 Loty Latawców, Workshop (plaża wschodnia)
Godz. 18.00 Parada z Latawcami deptakiem miasta (ul. Kościuszki), Powitanie uczestników przez Księstwo Łeba oraz Burmistrza Miasta Łeby.

27.08.2016 (sobota)
Godz. 10.00 – 16.00 Loty Latawców, Workshop (plaża wschodnia)
Godz. 19.30 Loty nocne latawców „Światło i dźwięk” (plaża wschodnia) przy hotelu Neptun.

28.08.2016 (niedziela)
Godz. 10.00 – 15.00 Loty Latawców, Workshop (plaża wschodnia)

×
Informacja